Minecraft: Програмування на Python для дітей

Навчання програмуванню – це таке-ж творче заняття, як і дослідження світу Minecraft! Цей курс об’єднує мову програмування Python з найкращою для усіх дітей грою Minecraft.

Ми використовуємо програмний код, щоб робити речі, які неможливі в Minecraft, наприклад, створювати будівлі і писати міні-ігри. Діти вивчають концепції програмування, алгоритмічні структури і, власне, мову Пайтон, а потім застосовують ці навички на своєму власному сервері Minecraft. Запускають програми і відразу бачать результати своєї праці на сервері. Python є відмінним мовою для будь-якого початківця-програміста, так, як широко використовується.

Курс вводить студентів в парадигму програмування, об’єднуючи це з одним з їхніх улюблених занять – Minecraft. Діти дізнаються, як писати код, використовуючи змінні, рядки, логіку, цикли і функції. І все це – стосовно до власного сервера Minecraft.

Чому саме Python для дітей?

Python є відмінною мовою для початківців, і являється природним наступним кроком для всіх, хто використовував Scratch. Python був розроблений із зрозумілим стилем коду, і він усуває деякі незручності, властиві іншим традиційним мовам програмування.

Мова програмування Пайтон є такою, що добре читаеться, мовою, що підтримує кілька парадигм, що робить її ідеальною для навчання школярів програмуванню. Python вважається мовою програмування високого рівня, яка працює в багатьох операційних системах, що ідеально підходить для початківців-програмістів.

Популярність Python продовжує рости і вона використовується на всіх рівнях освіти, в таких місцях, як Google, NASA, LucasFilms і Georgia Tech.

Чому Minecraft?

Батьки часто говорять, що їхні діти “занадто багато грають в Minecraft”. Ми шанувальники Minecraft і думаємо, що це хороший спосіб розвитку творчих здібностей у дітей. Ми хочемо, щоб вони використовували цифрові інструменти для уяви і творчості, а не просто грали в ігри, дивилися відео або «зависали» в соціальних мережах. З Minecraft студенти можуть створювати свої власні світи, а потім грати з друзями. Ця свобода є основною причиною популярності ігор, і, інтегруючи Python з Minecraft, студенти можуть отримати ще більший контроль над своїми творіннями.

Програмування на Python досить просте і досить корисне, але потрібно виконати велику роботу, щоб розробити щось приємне, химерне і високо функціональне (маючи на увазі працюючі відеоігри або інтерфейси). Але робота з існуючою системою Minecraft через API дозволяє використовувати відносно просте програмування для отримання вражаючих результатів.

Зміст курсу

 • Знайомство з Пайтон® і Minecraft.
 • Синтаксис Python®, структура програми, цикли, умовні вирази і типи даних.
 • 7 основних концепцій комп’ютерного програмування (які використовують всі професійні програмісти!)
 • Впровадження програмування на Python в Minecraft.
 • Будуйте, проектують і творіть в Minecraft … швидше і краще з Python!

Мета навчання

 • Розвинути здатність мислити як програмісти, і застосовувати концепції обчислювального мислення для проектування, створення і кодування з використанням мови програмування Python.
 • Придбати базові навички програмування на Python і концепції програмування, які професійні програмісти використовують в своїй повсякденній роботі.
 • Використовувати можливості гри і розваги для розвитку процесів мислення, уяви, навичок дослідження і творчості і, найголовніше, для навчання чомусь корисному.

Ваша дитина годинами грає в Minecraft? Як батько, ви турбуєтеся про витрачений час на пусті розваги? Чому б не перетворити ці години в вивчення нових навичок – програмування на мові Python®?

У нашому курсі для дітей «Програмування Minecraft на Пайтон» діти вивчають основи програмування на Python® і використовують ці навички для створення великих конструкцій в Minecraft. Наприклад, всього кілька секунд і всього кілька рядків коду – готовий будинок з басейном або висока вежа, оточена плавним ровом з лави! Навчившись писати програми на Python і застосовуючи їх в Minecraft, ваша дитина придбає новий навик, отримуючи при цьому абсолютне задоволення від Minecraft!

Цей курс є першим ступенем курсу програмування на Python® і відповідного для молодих програмістів у віці від 10 років і старше.
Зверніть увагу, що ми рекомендуємо студентам пройти наш курс «Програмування ігор на Construct 2», перш ніж приступити до вивчення мови Пітон, так як рекомендуються навички розуміння алгоритмів.

Навіщо вивчати програмування на Python® за допомогою Minecraft?

Вважається, що навчання навичкам програмування – це крок у правильному напрямку. Проте, навчання програмуванню в чисто академічних і екзаменаційних умовах може мати негативний вплив на довгостроковий інтерес дитини до програмування.

Ось чому ми вважаємо, що вивчення Python® має бути захоплюючим, і ми включили програмування на Python в популярну гру, яку, як ми впевнені, знає ваша дитина: Minecraft!

Діти вивчатимуть мову програмування Python, базові концепції програмування і навички комп’ютерного мислення для вирішення проблем. Однак замість того, щоб писати код і дивитися на текст на екрані (що може бути досить нудно!), школярі писатимуть коди на Python і проявляти свої творчі здібності для створення дивовижних речей з дуже високою швидкістю в Minecraft.

Наприклад, використовуючи концепцію «цикли» (яка змушує комп’ютер робити щось знову і знову), діти зможуть за кілька секунд побудувати великі споруди, такі як будинок з басейном або висока вежа, оточена ровом з лави (або інше), написавши всього кілька рядків коду!

У процесі розробки програм на Python®, ваша дитина зможе створювати дивовижні речі і вчитися багаторазово використовувати один і той же код знову і знову, щоб створювати більше речей в різних світах Minecraft.

Ви навчитеся створювати палаци, піраміди, телепортувати гравців навколо, складати блоки, взаємодіяти з функцією чату Minecraft, підривати речі, накладати заклинання і копіювати ділянки сільської місцевості Minecraft.

Що ми НЕ робимо на курсі «Програмування  Minecraft на Python»

Цей курс НЕ призначений для того, щоб дозволити вашій дитині грати в Minecraft. Звичайно, іноді дитині доведеться бути залученою в гру, але основна увага завжди приділяється навчанню програмуванню. 🙂

Ось що ваша дитина відчує на уроках:

 1. Дізнається, що таке програмування на Python, як писати, тестувати, редагувати і запускати програми Python.
 2. Вивчить основи і синтаксис програмування на Python. А також більш просунуті концепції, такі як типи змінних, умови, цикли, функції і багато іншого.
 3. Навчиться писати Python-код для управління блоками в Minecraft. Ваш школяр зможе створювати палаци, піраміди, телепортувати гравців, складати блоки, взаємодіяти з функцією чату Minecraft, підривати речі, накладати заклинання і копіювати ділянки сільській місцевості Minecraft.
 4. Щотижневі вправи і завдання з програмування.