Програмування на Java для школярів: вчимося через розробку ігор

Тривалість уроку: 1.5 години

Кількість в групі: до 8 осіб

Інтенсивність: 2 рази на тиждень АБО 1 раз на тиждень 2 години/урок

Курс програмування Java для школярыв у ЧеркасахБільшість сучасних дітей грає в комп'ютерні ігри. А хотілося вам самим колись написати гру?

Одна справа грати, а інша справа створювати гру. Нехай це простенька комп'ютерна гра, але вона для дитини набагато дорожче, ніж будь-яка скачана. Ця гра ваша! Ви - її творець!

Спочатку думаєте, як створити фон, потім - галактику, а потім і космічний корабель на ігровому полі. Ще трохи програмного коду - і корабель полетів звільняти заручників. Так, крок за кроком, за Вашим сценарієм, народжується гра. При цьому, над кожною дією необхідно подумати, написати код, налагодити його. Не все виходить легко і відразу. А ось вміння складати алгоритм і програмувати приходить дуже швидко.

Після декількох простих іграшок вже забезпечений початковий рівень в програмуванні, закладений фундамент для майбутньої професії.

Яку мову програмування вибрати для вивчення?

Практично перед кожним школярем стоїть питання - яку мову програмування вивчати? Java - це дуже хороший вибір. І для цього є вагомі підстави.

  • Java є одним з найпопулярніших мов програмування, використовуваних розробниками програмного забезпечення на сьогоднішній день. Так, що курс Java корисний не тільки для навчання навичкам програмування, але і в професійному плані.
  • Java охоплює широкий спектр розробки. Ядро мови використовується при розробці Android-додатків, а також широко використовується в веб-розробці, а саме в серверній частині.
  • Мова програмування Java простіше для початківців, ніж мови С / С ++, які набагато легше вивчати вже після освоєння Java.
  • Java є мовою суворої типізації, що прищеплює хороші навички при написанні програм.

Дуже мало мов програмування, які є придатними для початківців за всіма цими пунктами відразу.

Так, що якщо ви хочете почати створювати свої додатки, цей курс є прекрасним вибором, щоб почати роботу.

Як зацікавити школяра програмуванням?

Більшість дітей ще не здатні підійти до вивчення програмування, як до оволодіння своєю майбутньою професією. Тому зацікавленість і захопленість стоять для школярів на першому місці.

Саме така основна мета ставилася при створенні нашого курсу «Основи програмування на мові Java». Сюди включені різні напрямки розробки, які можуть привернути увагу школяра. Це:

  • розробка ігор;
  • елементи комп'ютерної графіки;
  • побудова інтерфейсу користувача;
  • веб-розробка.

Матеріал курсу подається так, що на кожному занятті діти дізнаються щось нове і цікаве.

Курс розрахований на навчання «з нуля», і крім пробудження захопленості програмуванням відкриває нові таланти у учнів.

Кілька слів про структуру курсу для дітей "Основи програмування на мові Java"

Курс програмування Java для школярыв у Черкасах
Курс складається з чотирьох модулів.

На першому модулі діти (вік зазвичай 11-13 років) знайомляться з мінімальним обсягом теорії по Java, в тому числі з об'єктно-орієнтованим підходом. Відбувається знайомство з інструментами ігрової спрямованості: таймер, робота з зображеннями, робота з клавіатурою, генерація випадкових чисел. Озброївшись необхідними знаннями, починаємо процес створення невеликої комп'ютерної гри. Від початку до кінця крок за кроком, разом з викладачем, відбувається детальний огляд створення гри.

У другому модулі знайомимося зі створенням різних додатків на мові Java. Вивчаються робота з мишею, операції з файлами, побудова інтерфейсу користувача, бази даних, створення веб-сторінки, розробка калькулятора.

Третій модуль занурює школярів в веб-розробку, детально розбирається створення сайту. Вивчаються основні моменти, які знадобляться починаючому веб-розробнику.

Перші три модулі викладаються в стилі подачі нового матеріалу і рішення невеликих завдань для закріплення знань.

Останній, четвертий модуль, це чиста практика. Дітям пропонується самостійно написати три відомі комп'ютерні ігри: Змійка, Морський бій, Пасьянс-Косинка. Викладач є помічником, який дає рекомендації і підказує в скрутних ситуаціях.

Навіть якщо у вас немає думки про кар'єру розробника з використанням Java, цей курс для дітей буде відмінним вибором для початківців. Ви отримаєте міцний фундамент в області інформатики та об'єктно-орієнтованого програмування, а також станете на шлях до успіху в якості програміста.