Навіщо вчити дітей програмуванню?

Насправді, список причин, навіщо вчити дітей програмуванню є досить довгим. Молоді люди не тільки дізнаються про нові технології, але і починають розуміти їх і використовувати їх для своїх потреб.

Однак це лише частина переваг.

programming_for_children_1

Навчання дітей програмуванню стає все сильнішою тенденцією в усьому світі.

Досвід багатьох країн показує, що вивчення правил кодування і мов програмування дає відмінні результати вже для найменших дітей. Численні фонди і компанії організують спеціальні курси програмування для самих маленьких в Україні. Слід підкреслити, що такі дії, завдання яких полягає в популяризації навичок кодування, не виконуються тільки для того, щоб в майбутньому все більше людей працювали в якості програміста.

Існує безліч аргументів для навчання програмуванню. Ось деякі з них.

Програмування вчить логічному мисленню

Популярна приказка говорить, що вчитися ніколи не пізно. Сьогодні ми прекрасно знаємо, що і ніколи не буває занадто рано. Якісь ази програмування можуть успішно викладатися дітям, яким ще не виповнилося 4-х років. Виявляється, чим молодша дитина, тим швидше вона здобуває нові знання.

Зрозуміло, методи навчання та інструменти повинні бути адаптовані до віку дитини. Однією з найважливіших переваг освоєння навичок кодування – є навчитися логічно мислити. Програмування включає, крім іншого, здатність аналізувати. Кодування не обмежується написанням інструкцій і функцій. Це процес розгляду багатьох різних аспектів і прогнозування наслідків при використанні конкретних рішень.

Все це супроводжує дитину під час навчання програмуванню, заставляє аналізувати різні варіанти дій, вчить робити висновки виходячи з різних умов. Програмування просто вчить мисленню.

programming_for_children_2

Програмування підтримує творчість

Програмування також вчить творчості, шляхом придбання навичок шукати рішення. Діти вчаться, що до якоїсь конкретної проблеми або задачі програмування можна підійти по-різному. Вони шукають цікаві способи, які призводять до мети, і при цьому діти ще й розважаються.

Слід пам’ятати, що при програмуванні немов би створюється, будується нова будівля з невеликих елементів програмного коду, характерними для обраних мов програмування. Це трохи схоже на будівництво об’єктів з конструктора з використанням блоків, що дуже люблять більшість дітей.

Програмування вчить вирішувати проблеми

Уміння вирішшувати проблеми – це ключовий навик, який потрібний в житті кожної людини. Програмування – відмінний спосіб розвинути цей тип навичок для людей будь-якого віку, особливо дітей.

Діти будуть вивчати команди, за допомогою яких вони можуть досягти певної мети. Вони також дізнаються, як розбити велику складну проблему на кілька простих, менш складних і, отже, які можна легше вирішувати.
Завдяки програмування діти вчаться вирішувати проблеми і аналізувати їх, розвивають звичку шукати кращі і більш ефективні рішення.

Програмування допомагає вам опинитися в світі технологій

Комп’ютери та сучасні цифрові технології оточують нас всюди, супроводжують людей майже у всіх сферах життя. Ця тенденція залишиться актуальною і в найближчі роки. Сучасна людина має володіти здатністю знаходити себе в світі, де домінують нові технології, і чим раніше вона дізнається, тим краще.

Навчання програмуванню дозволяє дітям переключатися з пасивних споживачів цифрових рішень на свідоме їх використання. Знайомство з секретами програмування – це також здатність розуміти нові технології і відкривати їх можливості.

programming_for_children_3

Навчання програмуванню – це інвестиції в професійне майбутнє дитини

Звичайно, не кожна дитина, що навчається програмуванню, повинна стати професійним програмістом. Для багатьох дітей це буде просто гра і дії, які будуть ефективно підтримувати розвиток дитини.

Однак, багато хто з цих дітей виявлить пристрасть до програмування і схоче пов’язати свою кар’єру з цим заняттям. Слід підкреслити, що практично всі високорозвинені країни страждають від нестачі програмістів. І Україна не є винятком. Навчання дітей програмуванню означає інвестування в їх професійне майбутнє, а також можливість придбати нові таланти для ІТ-індустрії.

Все частіше програмування визначається як «мова майбутнього», і навички кодування можуть незабаром опинитися одним з найбільш затребуваних роботодавцями. Все більше і більше країн, розуміючи це, вводять уроки програмування школах. На щастя, в Україні також був відзначений потенціал програмування і його позитивний вплив на розвиток дітей.

Можливо, незабаром кожна наш дитина буде вивчати секрети програмування так само, як іноземну мову або математику.