Невже LEGO прийшов кінець?

Нещодавно, до великої радості китайських компаній, Лего втратила ексклюзивні права на свої характерні барвисті блоки. У 1989 році закінчився патент і у 2011 було анульовано право ексклюзивності. Тепер кожен може створювати свої власні пластикові конструктори. Звичайно, треба було досить багато часу, поки весь світ буде завалений підробками, які зазвичай, мають більш вигідну ціну.

Для іграшок Лего це була досить серйозна конкуренція. Тому Компанія намагалася захистити себе. І, після закінчення терміну дії патенту, спробувала зареєструвати Торгову марку спільноти. Вона отримала згоду в 1999 р, але повстання інших компаній, які виробляють подібні іграшки, призвело до остаточного анулювання цієї реєстрації в 2011 році.

lego-finish1

Як все це виглядає сьогодні?

Невже Лего втратила свою роль?

Хіба світ не став заповнений контрафактними конструкторами?

Так, це сталося. На ринку повно характерних пластикових і кольорових блоків, з ще більш характерними хребтами на спині. Playmobile? Cobi? Проте чи дійсно вони можуть замінити фірмові конструктори Лего?

При перегляді форумів ми стикаємося з негативними коментарями. Багато людей скаржаться на якість дешевших версій – вони відносно швидко розриваються або ламаються. Є коментарі про естетику – люди на коробках Лего виглядають набагато краще, ніж люди, що прийшли з фабрик Playmobile. Ентузіасти бренда, як і раніше, вірні своїм улюбленим блокам і все ще намагаюся переконати інших в їх бездоганності.

Крім того, Лего не може скаржитися на відсутність клієнтів, тому що ви цінуєте в першу чергу якість … і бренд. Для справжніх поціновувачів ціна не має значення. Lego також піклується про своїх «прихильників» і випускає все більш цікаві набори, такі як серія Mindstorms EV3.

Однак, здавалося б, нешкідливий 3D принтер цілком може представляти реальну загрозу для цеглинок Лего. У 2014 році термін дії патенту закінчується. 3D-принтери – це пристрій, який революціонізує те, як ми виробляємо різні предмети, продукти харчування і, можливо, навіть органи для трансплантації.

Ну і що? Теоретично, завдяки цим принтерів і закінченню терміну дії патенту LEGO кожен може сам створювати однакові цеглинки конструктора. Революція в глобальному масштабі. 3D-друковані блоки, швидше за все, будуть відповідати найвищим якостям.

Що таке феномен LEGO?

Чому інші блоки, хоча і оманливе схожі, не змогли послабилти позицію конструкторів LEGO в магазинах іграшок? За оцінками, використовуючи тільки шість елементи, існує близько кількох мільйонів різних комбінацій їх з’єднання. Завдяки цьому ви можете створювати цілі моделі міст, транспортних засобів і роботів.

Робототехгика с конструкторами Лего

Крім того, LEGO позачасові – вони не старіють і не недоїдають в будь-якому віці. Це підтверджує приз «Іграшка століття” (назву дали “Fortunę» та Британська асоціація продавці іграшки). Я думаю, що це явище також полягає в картуванні реальності за допомогою блоків. LEGO випускає блоки не тільки для імітації міст, будинків, занять, але також такі, що відносяться до поточних фільмів та ігор (наприклад, «Зоряні війни» або «Заморожені»).