Ви згодні, що час – найцінніший ресурс в нашому житті? Його неможливо купити, повернути назад, зупинити і заповнити. Час досить швидко йде вперед. Дуже важливо вміти розпоряджатися їм грамотно і з розумом.
Тому на заняттях з програмування в IT-Школа, Черкаси, наприклад на другому уроці з курсу Python, дітям розповідають про особисту ефективність та відпрацьовують на практиці різні вправи з тайм-менеджменту. Раніше в наших нотатках ми розповідали про метод Pomodoro.
Сьогодні поділимося іншими цікавими і ефективними техніками, про яких ви зможете розповісти вашій дитині. Прочитайте нижче опис кожної техніки. Після своїми словами поясніть їх принцип і закріпіть разом з дитиною отримані знання практичним вправою.
- Техніка № 1: «З’їж жабу»
Запропонуйте вашій дитині уявити, що йому потрібно з’їсти жабу. Слизьку і яка погано пахне. Чи не найприємніші думки, правда? Точно так само ми і наші діти іноді дивимося на завдання, які не дуже хочеться виконувати. Вони настільки нам огидні, що хочеться забути про них, тому ми постійно відкладаємо, і відкладаємо, і відкладаємо …
Але, на жаль, завдання є завдання і їх потрібно виконувати. Допомогти в такому випадку може метод «З’їж жабу». Суть його полягає в тому, щоб зробити всі неприємні справи в першу чергу, наприклад, з ранку, а вже потім приступати до решти.
Постарайтеся пояснити вашій дитині, що якщо з самого початку дня «з’їсти жабу», то гірше вже точно не буде і решту часу можна присвятити приємним завданням.
Вправа для дитини: Подумати, які найнеприємніші завдання потрібно виконати найближчим часом. Виписати, розподілити їх рівномірно протягом одного-двох тижнів. Виділити фіксований час, наприклад, 30 хвилин, щоб виконувати їх найпершими.
- Техніка № 2: метод «З’їсти слона»
“О Боже! Яка величезна задача! Цілу вічність буду її робити! Ні-ні-ні … Займуся, мабуть, чимось іншим ». Чи чули такі слова від вашої дитини? Тоді цей метод йому підійде.
Суть техніки проста: для початку необхідно відповісти на питання, як можна з’їсти цілого слона? Цілком не вийде, а ось по шматочках – легко! Так само і з завданням. Велика і об’ємна робота робиться в рази легше, якщо розділити її на окремі етапи і виконувати поступово. Це спрощує процес і знімає відчуття того, що завдання непідйомна.
Вправа для дитини: Подумати, яке найбільше завдання у нього є на даний момент, розбити його на маленькі, більш прості етапи і виписати їх. У виконанні цієї техніки вам допоможе замітка «Як створити ефективний чек-лист для дитини?»
- Техніка № 3: економимо уявні сили і тримаємо концентрацію
Її застосовують, коли необхідно виконати важливе завдання, але будь-які сторонні думки заважають це зробити. Така ситуація призводить до того, що завдання виконується повільно, думки плутаються, а важливі речі забуваються. Щоб цього уникнути, корисно використовувати метод миттєвої записи своїх думок: блокнот, щоденник, лист паперу, замітки в телефоні.
Вправа для дитини: Подумати і виписати весь список справ і завдань, які крутяться в голові. Потім перечитати його, викреслити зайве і, при необхідності, доповнити залишився.